Bize daha fazla destek olmak için lütfen filmlere yorum yapmayı unutmayın.
306 Görüntülenme
Alacakaranlık 3 Tutulma izle Türkçe Dublaj 1080p
5.0 IMDB Puanı

Alacakaranlık 3 Tutulma izle Türkçe Dublaj 1080p

(The Twilight Saga: Eclipse)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 2sa 4dk
Yönetmen
Senaryo Melissa Rosenberg, Stephenie Meyer
Ödüller Summit Entertainment
Twilight Saga filmleri serisinin üçüncü filmi Alacakaranlık Efsanesi 3 Tutulma filminde Victoria, sevgilisi James’in öldürülmesinden sonra intikamını almak ve kasabaya saldırmak için yenidoğan vampirlerden oluşan bir ordu kurmaktadır. Diğer tarafta ise her şeyden habersiz olan olan Bella ve Edward, Bella’nın vampir olma isteği ile tartışırlar. Bella henüz daha çok genç olduğu için Edward onun insani duygulardan mahrum kalmasını istemez. Bella’nın babası Charlie ise kasabada kaybolan insanları araştırırken, Cullen’lar bu olayların yenidoğan vampirler tarafından gerçekleştiğinden şüphelenirler ve şüphelerinin doğru çıkmasından sonra onları kasaba dışına kadar kovalarlar.

Diğer tarafta ise Bella, Jacob’ın kurt adam sürüsü ile onu koruyacağı konusunda Edward’ı ikna etmeye çalışsa da Edward ikna olmaz ancak Jacob’ın yanına gittiğinde Bella’yı öper ve Edward’ın sert uyarısına maruz kalır. Alice ile geleceği görebildiği vizyonlardan birini görür ve yenidoğan vampir ordusunun başında Volturilerden Riley Biers’ın olduğunu ve kasabaya yeni bir saldırı daha yapılacağını görür. Jacob’ın da bu konuşmaya dahil olmasından sonra ve kurt adamların vampir öldürme hevesleri sayesinde Cullen ailesi ve kurt adamlar arasında bir anlaşma olur ve gelen orduya karşı birlikte savaşmaya karar verirler.

Başrollerinde Kristen Stewart ve Robert Pattinson’un yer aldığı Alacakaranlık 3 Tutulma türkçe dublaj izle filminde Cullen ailesi ve kurt adamlarla oluşturulan ittifaktan sonra Jasper, hem en son vampir olan hemde yıllar önce yenidoğanlara savaş eğitimi verdiği için onun tecrübelerinden yararlanarak kurt adamlara düşmanlarla nasıl savaşacakları konusunda eğitim verirler. Ordu yaklaştığında ise Bella’yı onlardan uzak tutmak için bir dağın tepesine kamp kurarlar ve yanlarına kurt adamlardan birini verirler. Dağın eteklerinde savaş başladığında ise Victoria gizlice tepeye çıkar ve yanındaki yenidoğanla birlikte onlara saldırır. Edward önce yenidoğanı yendikten sonra Victoria’nın kafasını kopararak onu öldürür.

Savaş sona erdiğinde ise yenidoğanlardan yaşça küçük bir vampiri Cullen ailesi korumak ister ancak bu sırada vampir konseyi Volturiler gelir ve son kalan yenidoğanı da öldürürler. Stephenie Meyer’in 2007 yılında yazdığı Twilight Saga Eclipse romanından uyarlanan ve 2010 yılında vizyona giren Alacakaranlık 3 Tutulma türkçe dublaj ve altyazılı olarak izleyebileceğiniz filmin yönetmen koltuğunda ise David Slade yapmıştır. Vampir ve kurtadam konulu filmleri severlerin Twilight 3 filmini sitemizden izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.