Bize daha fazla destek olmak için lütfen filmlere yorum yapmayı unutmayın.
66 Görüntülenme
Alacakaranlık 4 Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 1 izle
4.9 IMDB Puanı

Alacakaranlık 4 Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 1 izle

(The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Summit Entertainment
  • Film Süresi 1sa 57dk
Yönetmen
Senaryo Melissa Rosenberg, Stephenie Meyer
Twilight filmleri serisinin dördüncü filmi olma özelliğini taşıyan The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1 izle filmi bilinen adıyla Alacakaranlık 4 Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 1 izle filmi 2011 yapımı olup yönetmen koltuğunda ise Bill Condon oturmaktadır. Stephenie Meyer’in ilk üç filmden sonra iki bölümlük yazdığı romanın ilk bölümünden beyaz perdeye uyarlanan Alacakaranlık 4 full izle filminde başrollerde diğer filmlerde olduğu gibi Edward ve Bella karakterini canlandıran Robert Pattinson ve Kristen Stewart’ı görüyoruz. Yardımcı rollerde ise Billy Burke, Gil Birmingham, Sarah Clarke ve Taylor Lautner isimleri yer almaktadır.

Fantastik filmler türünde yer alan ve vampir filmleri severlerin kaçırmaması gereken film serilerinden biri olan Twilight serisinin dördüncü filmi Alacakaranlık 4 türkçe dublaj izle filminde açılış sahnesi olarak Edward ve Bella’nın düğünlerine tanık oluyoruz. Cullen ailesinin malikanesinin bahçesinde orman düğünü yapan çift, misafirlerinin önünde yemin ettikten sonra hep birlikte eğlenmeye devam ederler. Düğüne katılmayan Jacob ise Edward’a haber verip dışarıdan Bella ile görüşür ve onu tebrik eder. Ancak Bella’nın henüz insanken balayında vampire döneceği planı Jacob’u öfkelendirir ve aralarında arbede yaşanır. Daha sonra balayına giderler.

Twilight 4 izle filminde balayında olan çift her ne kadar Edward’ın Bella’ya vampire dönüşmeden onunla sevişmeyeceğini söylesede Bella’nın ısrarı sonrasında ilişkiye girerler ve Bella’nın vücudunda çeşitli morluklar olur ve Edward ona zarar verdiğini düşünerek kendisini geri çeker. Ancak aradan geçen iki haftadan sonra Alice, Bella’yı arar ve nasıl olduğu konusunda bilgi alır çünkü geleceği görebilen Alice, Bella’ya ait kötü görüntüler görmüştür. Telefonu kapatmadan önce hamile olabileceğini ya da kendisinin öyle hissettiğini söyler ve o an sancıları başlar. Daha sonra doktor olan Carlisle ile telefonda konuşurlar ve bir vampire hamile kalan kadının hayatta kalamayacağını ve hemen eve dönmeleri gerektiğini söyler ve çok hızlı bir şekilde Forks’a geri dönerler.

Eve döndüklerinde henüz iki haftalık olan bebeğin çok hızlı bir şekilde gelişim gösterdiğini gözlemlerler ve olayı duyan Jacob, kurt sürüsü ile toplantı yapıp vampirlerin anlaşmayı bozduğunu ve doğacak çocuğun öldürülmesi gerektiğini konuşurlar. Ancak Bella’nın zarar görmesini istemese de zaten ölmek üzere olduğu için plan yaparlar. Diğer tarafta ise Bella gittikçe zayıflar ve kan seviyesinde azalmalar olur. Daha sonra ona ve bebeğe iyi geleceğini düşündükleri için kendilerine sakladıkları kan torbalarından içirerek bir süre idare etmesini sağlarlar. Ancak bebeğin sağlığı ve Bella’nın artık dayanamaması nedeniyle doğuma başlarlar ve doğum sırasında çok fazla kan olduğu için kendilerine hakim olmakta zorlanırlar.

Doğumu atlatamayan Bella’yı hayata döndürmek için Edward onu dönüştürmek için birçok kez ısırır ancak başarılı olamaz. Doğan kızlarına ise kendi isimlerinden oluşan bir isim koyar. Ancak tehlike geçmemiştir ve kurtlar bebeği öldürmek için harekete geçtiklerinde ise Jacob yeni doğan bebeği kendisine mühürleyerek onu kurtlardan korur. Bir süre sonra da Bella, Edward’ın sayesinde yavaş yavaş kendine gelmeye başlar ve yaraları iyileşerek görünüşü düzelir. Alacakaranlık 4 filmini Film Babası farkıyla Full HD kalitede türkçe dublaj ve altyazılı olarak izleyen herkese şimdiden iyi seyirler dileriz.