iron man 4 çıkacak mı? iron man konusu ve izleyici yorumları

editorhesabi
23 May 2021
iron man 4 çıkacak mı? iron man konusu ve izleyici yorumları

Demir adam, ilk çıktığı zaman milyonların sevdiği süper kahraman dizi arasında, demir adam zırhının karizması ve ihtişamı gerçekten muhteşem ve demir adam sevenlerinin adına sinemaya aktarılan süper kahramanlardan birisi olmuştur, demir adamın doğuşunun ve zırhın içerisinde yer alan, Tony Stark’ın geçirdiği zihinsel dönüşümünü anlatan bu yapım, sevdikleri içinde IMDB puanın sonuna kadar hak eden başarılı bir süper kahraman filmi olmuştur.

 

 

FİLMİN KONUSU

Tony Strark ın geçirdiği zihinsel dönüşüm, filmin en başarılı yönlerinden birisi, şımarık bir silah tüccarı olan Stark’ı demir adama dönüştüren zihinsel değişimin adım adım ve başarılı bir şekilde yansıtılabilmesidir. Stark’ın babası olan yani Howard Stark, daha önce Kaptan Amerika ilk yenilmez de, zengin bir silah tüccarı olarak görmüştük.

Filmin hemen başında, Stark’ın babasının mirasını devam ettiren başarılı bir silah üreticisi olduğu vurgulanmaktadır. Ancak Tony Stark’ta babasında bulunmayan bir tür şımarıklık olduğunu görüyoruz. Kendisine ödül taktim edilmesi için düzenlenen geceye bile katılmayan Tony, aynı saatlerde başka işlerle meşguldür.

 

Üstelik bu ödülü umursamadan bir başkasına da verdiği de görülmektedir. Şımarık tavırlarıyla koruma ordusu ile ortada gezinen Stark, yaptığı bu işin yararlı olduğuna sonuna kadar inanmakta ve silah üretimini tek yolu olduğunu söylemektedir. Ancak Tony bu yaşadıklarından sonra, tüm bu değerler sarsılmak üzeredir. Tony, Afganistan’da bizzat kendisinin ürettiği yeni nesil bir roket tanıtımı gösterisine katılmıştır. Gösteride herkesi silahına hayran bırakan Tony yolculuk sırasında, konvoyuna saldırı olmuştur. Tony Stark bu saldırıda ciddi yaralar almış ve esir alınmıştır. Kendisini esir alan bu kişiler ondan yeni nesil roketin aynısından üretmelerini istemişler.

Bu sahneyi izleyen izleyicilerin bazıları bir mağarada seri üretimin yapılamayacağına göre sadece bir roketin üretimi için neden Tony Stark kaçırılır ki? Sorularını sormuştur. Ama bu kaçırma işinin içerisinde ortağının olduğunu ve onun bir taşla iki kuş vurmaya çalışan biri olduğunu daha sonra anladılar. Kendisine ihanet eden ortağı, bu hamlesi ile yeni silahın üretim planlarını ele geçirecek, hem de Ton’den kurtulmuş olacaktır.

 

Tekrar Tony Star’ın zihinsel dönüşümüne gelirsek, o tam 3 ay boyunca yaşadığı bu esir hayatında silahların yanlış kişilerin elinde bir zulüm aracına dönüştüğünü, bizzat görmüş oldu. Kendinin yaralandığı silah, mağarada ona doğrultulan silahlar ve daha sonra mağara dışında yığınak halde gördüğü tüm malzemeler kendi şirketinin üretimidir. Tony Star’ın Afganlar tarafından, Amerika tarihinin en ünlü kitle katliamcısı olarak tanınması da ona ayrıca bir şok yaşatan gelişmeler arasında sayılabilir. Tony Stark, art arda yaşadığı bu şoklardan sonra, ürettiği silahlardan kendi düşündüğü gibi barışçıl değil, dünyanın yıkımına hizmet ettiğine ikna olmuştur. Tony, eğer bir nedeni olmasaydı hayatta kalamayacağını, hayla hayatta olmasının bir sebebi olduğunu düşünmektedir. Ona göre hayatında artık, daha önce tehlikeye attığı insanların yardımına koşmak olucaktır.

 

 

IRON MAN YORUMLARI;

Yerli ve yabancı dizi veya filmlerin, dizi sitelerini falan incelediğimiz de şu tarz yorumları sıklıkla görüyoruz.

– Aksiyon dolu bir dizi bayıldım her bir filmini tek tek izledim.

– Film müthiş gerçekten çok beğendim.

– Dizi evet güzel heyecanlı ama pek bana göre gibi değil beğenmedim.

gibi yorumlar gelmektedir, aslında yorumların %95 olan kısmı film hakkında olumlu ve çok beğendiğini belirtmektedir.

 

IRON MAN 4 ÇIKACAK MI?

Robert Downey Jr, Iron Man serisinin bittiğini, artık Iron Man 4 filminin çıkmayacağını açıkladı. Yollarını ayırdığını belirten açıklamayla, Iron Man 4 filminin çıkmayacağını kesinleştirmiş oldu.

 

İron man izle

film babası olarak web sitemizden iron man serilerini izleyebilirsiniz.

İron man 1 full hd izle

İron man 2 full hd izle

İron man 3 full hd izle

sırayla bütün sezonları izleyebilirsiniz. İron man 4 artık olmayacağı için filmi tekrar tekrar izlemek bize kalmış artık.

Yorumlar