Kaptan Amerika 4 ne zaman gelecek? Kaptan Amerika konusu ve film yorumları

editorhesabi
26 May 2021
Kaptan Amerika 4 ne zaman gelecek? Kaptan Amerika konusu ve film yorumları

Kaptan Amerika 4 ne zaman gelecek? sorularınında bulunduğu bilgileri ele alacağız, Bilindiği gibi Marvel evreni filmleri, kendi içerisinde bir kronolojik sıralamaya sahip. Bu sıralamada ilk film, 1940’larda geçen Kaptan Amerika ilk Yenilmez Marvel filmi karşımıza çıkıyor. Bu film Kaptan Amerika’nın doğuşunu ve güçlerine nasıl kavuştuğunu anlatıyor. Kaptan Amerika ilk yenilmez, 2011 yılında vizyona girmiştir. Ardından 3 sene sonra Kaptan Amerika, The Winter Soldier ise 2014 yılında karşımıza çıkıyor. Daha sonra 2 yıl sonra yani 2016 yılında Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı yayınlanmıştır.

 

FİLMİN KONUSU

1940’larda geçen bu hikayede şu an için küçük bir cüsseye sahip olan ama ileride Kaptan Amerika’ya dönüşecek olan, Steve tam 5 farklı şehirde, farklı isimlerle orduya kabul edilmek için müracaat ettiğini görüyoruz. Steve bir taraftan orduya katılmak için bir mücadele vermektedir ama kendisi astım gibi hastalıklara sahip olduğu için onun bu çabaları bir sonuç vermeyecek ve hiçbir şekilde Ordu’ya kabul edilmeyecektir.

 

Onun orduya katılmak için verdiği bu mücadele, ileride onu Kaptan Amerika’ya dönüştürecek olan, Dr. Akrabam Erskine’nin dikkatini çeker. Peki neden? Ordu’nun içerisinde onca kaslı, iri yapılı ya da güçlü adam varken Doktor neden bu cılız ve hastalıklı kişiyi seçmek istemektedir. Buna sadece biz değil, Steve de merak etmektedir. Doktorun süper askere dönüşecek kişide olmasını istediği şey, kas gücü ya da fiziksel güç değildir. Zaten işin o kısmını hal edecektir, hatırlarsanız Doktor ilk karşılaşmalarında bir soru sormuştu, bu soruya Steve’nin vereceği cevap, Doktor için çok önemliydi. Soru şuydu. ‘Nazi öldürmek istiyor musunuz?’ Steve buna şöyle cevap vermişti. ‘Ben kimseyi öldürmek istemiyorum, zorbaları sevmem onların ve nereli oldukları önemli değil’ demiştir. Savaş ortamında ve herkesin nazilerle savaşmaya gittiği zamanda, bunu söylemek kolay değildi.

 

Steven doktorun aradığı bir diğer özelliği de sahip olduğunu bir başka sahnede görüyoruz. Albay Phillips savaşların cesaretle kazanıldığını söyledikten hemen sonra kendi seçimi olan kaslı askeri ne kadar cesur olduğunu ispatlamak için ortaya sahte bir el bombası attı. İşte o an Steve, cılız bir bedeni olsa da ne kadar büyük bir yüreğe sahip olduğunu herkese gösterdi. Herkes bombadan kaçarken, o el bombasının üzerine yatarak kendi ölümü pahasına da olsa diğerlerini korumak istedi ve herkesi kendisi hayran bırakmayı başardı. Bu arada, onun 7 yıldır hiç kimsenin alamadığı bayrağı tereyağından kıl çeker gibi, kolaylıkla alabilmesi onu ne kadar pratik bir zekaya sahip olduğunda gösterdi. Tüm askerlerin bitiş kalkışında ne kadar güçlü olunursa olunsun, hiç kimsenin o bayrağı alma şansı yoktu, çünkü direğe tırmanan kişiyi mutlaka diğer askerler aşağıya doğru çekecekti ama zekasını konuşturan Steve, kargaşaya karışmadan kenarda beklediği ve bayrağı alıverdi.

 

 

FİLM YORUMLARI;

Yerli ve yabancı dizilerin veya filmlerin, dizi sitelerini falan incelediğimiz de şu tarz yorumları sıklıkla görüyoruz.

– Aşırı beğendiğim bir film tüm serilerini izliyorum çok beğendim.

– Güzel bir film olmuş tebrik ederim.

– Film pek beni sarmadı beğenmedim ben.

gibi yorumlar gelmektedir, aslında yorumların

 

Kaptan Amerika 4 ne zaman gelecek?

Bir çok kişi serinin gelmesini istiyor ama bir çok kişide Kaptan Amerika 2 den sonra filmin bozulduğunu belirtiyor fakat biz film babası ekibi olarak biliyoruz ki Marvel serilerinin hepsi izlenmeye değer ve büyük yatırımlar içeren seriler içeriyor.

Peki Kaptan Amerika 4 ne zaman gelecek? Sorusunu soracak olursak covid-19 olaylarını da tarihin içine dahil ettiğimiz de büyük ihtimalle kaptan Amerika 4 25 şubat 2022 yılında yayınlanacak.

 

 

Kaptan Amerika 1 izlemek için sitemizden Full hd olarak izleyebilirsiniz. Kaptan Amerika 1 Türkçe dublaj full hd izle

Yorumlar