Vıkıngs Valhalla ne zaman yayınlanacak? Vıkıngs Valhalla konusu

editorhesabi
24 May 2021
Vıkıngs Valhalla ne zaman yayınlanacak? Vıkıngs Valhalla konusu

Evet son zamanlarda popüler olduğundan ismi çok fazla duyulan ve aranan dizisi olan Vikings in Valhalla serisine hep birlikte giriş yapalım 🙂

 

DİZİ HAKKINDA

Viking dizisinin 6. Sezonu final sezonu oldu. Reytinglerin de düşmesi sebebiyle, şöyle bir yola başvuruldu. Netflix vikings ismini satın aldı ve Netflix platformunda bu diziyi görme şansımız oldu. Diziyle alakalı, İnternette iki teori var, il ki astroloji serisi olacağını ve her sezonun farklı bir karaktere odaklanacağını ve tarihi bir noktalara yaklaşacağını belirtiyor. Diğer teori ise, bunun biraz alternatif bir tarih olacağını alternatif olayları anlatacağını söylüyor.

 

Vikings dizisi kahramanı Ragnar Lothbrok’un, ileriyi göremeyen, yetersiz bir lidere meydan okuyarak, Norse sınırlarını nasıl genişlettiğini, seyrettiğimiz gerçekçi bir dram dizisidir.

 

Vikings Valhalla, Netfilix platformunda yapılacak bir Vikings ve eski çağa yönelik bir dizi olacak. O dönemleri anlatacak ve ana diziden 100 yıl sonrasını anlatacak. Ana diziden 100 yıl sonrasını anlatacakları içinde, geçmişteki herhangi bir karakteri görmeyeceğiz. Diziyi 12-12 ayırarak 24 bölüm den oluşan, iki sezonluk bir dizi olması planlanıyor. Sonuç olarak çok fazla tutan bir proje ve bunun devamını yapmak istemeleri gayet normal. Anlatacakları 3 farklı hikayeleri varmış. Bunlarla alakalı net bir şekilde karar verilmemiş ama Freddy’s hikayesini anlatabilirlermiş veyahut, Normandiya kralı William’ıda anlatabilirlermiş, son olarak da Avrupa ya ilk ayak basan adamın hikayesini de anlatabilirlermiş. Viking Valhalla, acaba önceki diziyi tanıyacak mı? veya bağımsız bir dizimi? olacak bununla alakalı bir bilgimiz yok ama isminin başında, Vikings olmasından dolayı önceki hikayenin biraz da ilerisinde yani 100 yıl ilerisinde de geçeceğini düşünürsek birbirine bağıntılı bir hikaye olacağını düşünebiliriz.

 

 

 

 

DİZİNİN KAREKTERLERİ VE KONUSU

Leif Ericson, İzlanda’da doğmuş ama Grönlan’da büyümüş bir insandır. Leif savaşçı karakteri ile biliniyor ve bununla kalmayıp Leif Ericson, maceracı bir kişilik olarak da karşımıza çıkıyor. Bunu küçük bir gemiyi Kuzey Atlantik denizi üzerinden geçirerek bize kanıtladı. Leif eski inançlara göre büyümüş ve onlara inanmaktır, fakat kız kardeşi öyle değildir, yeni inançlara ve düşüncelere açık bir kişiliktir.

 

Freyfís Eiríksdóttir, Leif’in üvey kız kardeşi olarak dizide karşımıza çıkıyor. Katı bir insan olmasına rağmen, bir Hristiyan Viking’i olan Torsen ile bir ilişkiye başlar. Torsen, Leif’in aksine çok kibar ve pürüzsüz bir insandır. Torsen, Viking kraliyet soyundan gelmektedir. Harald Hardrada, bilgili bir insandır, bilgili olduğu kadar acımasız bir kişiliktir ve Danimarka kralın oğlu olarak karşımıza çıkıyor. Alienor, hırslı ve bir o kadarda kurnaz biri. Kont Colby, entrikacı bir İngiliz danışmanıdır.

 

 

 

 

VIKING: VALHALLA YORUMLARI;

Dizi veya filmlerin, dizi sitelerini incelediğimiz zaman şu tarz yorumlarla sıklıkla karşılaşılırız.

– Viking serisinin bitmesine böyle bir serinin başlamasına sevindim açıkçası.

– Dizinin yayın tarihini sabırsızlıkla bekliyorum.

– Diğer sezonlara bakılırsa bu serinin bir öncekilerden daha heyecanlı olacağı görünüyor.

– Serinin ön izleme kısmını incelediğim zaman pek bana göre bir dizi olmadığını anladım.

 

gibi yorumlar gelmektedir. Aslında dizi daha başlamadığı halde %95 olan kısmı diziyi sabırsızlıkla beklemektedir.

 

 

 

Vikings Valhalla Gelecek mi? Ne Zaman Gelecek?

Viking Valhalla dizisi, Netfilix platformunda yayınlanacak ve çıkış tarihleriyle alakalı net bir tarih belirtilmedi, ama Viking Valhalla ne zaman ? sorusunun cevabını film babası ekibi olarak vermek gerekirse en erken 2022 olarak planlanıyor.

 

Yorumlar