Yeşil Fener 3 (Green Lantern) Ne Zaman Çıkacak? Filmin Konusu Ne?

editorhesabi
13 May 2021
Yeşil Fener 3 (Green Lantern) Ne Zaman Çıkacak? Filmin Konusu Ne?

Bu yazımızda Yeşil Fener 3 filmi Ne zaman çıkacak? Yeşil Fener filmi Ne zaman yayınlandı? Konusu Ne? İlk filmde ne yaşandı? Dizi-film yorum sitelerinin Yeşil Fener filmi hakkında puanlamaları nelerdir? Konularına değineceğiz. İyi okumalar.

 

Yeşil Fener (Green Lantern) Filminin Konusu Ne?

Gizemli, bilinmeyen bir evrende yüzyıllardır varlık sürdüren, adalet ve barışın koruyucuları olarak tanımlayabileceğimiz Yeşil Fener Kolordusu olarak adlandırılan birliktir. Evrendeki adaleti ve düzeni sağlamakla görevli olan bu birliğin her bir üyeye , özel bir güç veren süpergüçlü yüzükleri vardır. Yeni bir asker olan Hal Jordan adlı askere, o dönemde evrendeki duzeni bozmaya çalışan Parallax adındaki düşmanlarına karşı evreni koruma görevi verilmiştir.

Green Lantern: Yeşil Fener filmin konusu aslında tamda burada başlıyor. Yetenekli ve aynı zamanda ukala olan Hal, bir test pilotudur. Evreni korumakla görevli olan Yeşil Fenerliler birligi, onlara güç veren yüzüğe inanmayan kişilere saygı duymazlar.

Hal, birlikteki diğer savaşçı üyelerde olmayan bir özelliğe sahiptir: insanlık. Hal, yeni süper güçlerine hakim olmayı ne kadar erken öğrenebilirse savaş birliğindei en güçlü insan olacaktır.

 

Yeşil Fener 3 Çıkacak Mı? Ne Zaman Çıkacak?

DC Comics yapımı film, yayınlandığı tarihten bu yana birçok kişinin beğenisini kazandı ve DC Comics ekibinin tekrar toplanıp filmin 2. Bölümünü çekmeleri fikri ortaya çıktı.

Daha fazla tepkileri kaldıramayan DC ekibi lafları çarpıtarakta olsa bir açıklama yaptı ve covid-19 olaylarından sonra ne yazık ki Green Lantern: Yeşil Fener 3 ne zaman çıkacak? Sorusun cevabını ekranlara yansıtamadı.

Yeşil Fener 3 filmi, tahminlere göre Ocak 2022’de yayınlanacak. Normalde 2021 yılında beklenmesine rağmen ne yazık ki ertelemelere maruz kalmış durumda.

 

Yeşil Fener (Green Lantern) Filmi Ne Zaman Yayınlandı?

Yeşil Fener’in ilk filmi 26 Ağustos 2011 tarihinde ilk gösterime açılmıştır. Film ABD yapımıdır. Ayrıca türkiye de ilk yayına girdiği hafta SONU sadece 240 bin TL hasılat toplamıştır.

Yeşil Fener Filmin Türü Ne?

Yenil fener Filminin türü ise : Bilim Kurgu Filmleri, Aksiyon ve Macera kategorisinde yer alıyor

 

Green Lantern: Yeşil Fener oyuncuları

Marvel’in en büyük rakibi olan DC comics dergisi seyirci karşısına gelmeye başladığından beri marvele sürekli sahne içinde ve oyuncular aracılığı ile sürekli göndermeler yapmakta.

Hatta bazen Dc comics oyuncuları ek isteklerde bile bulunduğu konuşulmuştu, bu istek şöyleydi ; fotoğraf çekilirken dahi duruşlarla gönderme yapın!

Şeklinde haberler dolaşıyordu. Neyse Green Lantern: Yeşil Fener oyuncuları kim? Hemen bakalım ;

 • Ryan Reynolds

 • Blake Lively

 • Mark Strong

 • Taika Waititi

 • Angela Bassett

 • Peter Sarsgaard

 • Temuera Morrison

 • Tim Robbins

 • Michael Clarke Duncan

Green Lantern: Yeşil Fener 3 oyuncuları da büyük ihtimalle aynı kadro ile devam edecek sadece düşmanlar değişebilir.

 

Yeşil Fener (Green Lantern) İlk Filmde Ne Yaşandı?

Film ilerledikçe yavaş yavaş üzerine gelen sorumlulukların farkına vararak cesaretli ve güçlü bir askere dönüşecek olan Hal’in, Yeşil Fener birliğinin düşmanı olan ve evrene karşı savaş açmış olan Parallax ile gerçekleşen savaşında birçok gizem, gerilim ve macera yaşandı. Ardı sıra kesilmeyen macera bağlantısı ile izleyenleri keyifle ekran başında kitlemektedir.

 

Film-Dizi Sitelerinin Film Hakkında Puanlamaları Nelerdir?

 • IMDb Sitesinin Yeşil Fener filmi izleyicilerine sunduğu oylamada yaklaşık 260.000 kişi tarafından oylanan film 5.5 gibi şaşırtıcı bir puan almıştır.
 • Filmbabasi.com kullanıcılarının yaptığı puanlamaya göre film 10 üzerinde 9.2’lik bir puana değer görülmüştür.
 • Beyazperde.com sitesindeki eleştirmenler tarafından film ile ilgili yapılan puanlamada, film 5 üzerinden 2.5 gibi bir puan almıştır. Fakat sitedeki kullanıcılar tarafından 5 üzerinden 3.2’lik bir puana değer görülmüştür.

Green Lantern: Yeşil Fener izlenir mi?

Marvelin rakibi olan DC comics dergisi yeşil fener filmini ilk çıkarttığında aslında marvel kahramanlarına büyük gönderme yapan sahnelerle dillerde dolaşmaktadır.

Yenil fener filmi izlenir mi ? Sorusunun cevabına gönül rahatlığı ile cevap verebilirim ki evet! İzlenir ve kesinlikle pişman olmayacaksınız ve serilerini beklemek için kuyruğa gireceksiniz.

Dc comics dergisi hem marvel’e gönderme yaparak hem de kendine has özel ve gizemli kahramanlar ile aksiyonun içine sürükleyen yapımları izliyor olacaksınız.

Ayrıca filmi serisine başlamak isteyen ilk önce Green lantern: Yeşil fener türkçe dublaj izle

Yorumlar