Yüzüklerin Efendisi 4 Ne Zaman? Konusu Ne? Oyuncu Kadrosu Kimlerden Oluşuyor?

editorhesabi
15 May 2021
Yüzüklerin Efendisi 4 Ne Zaman? Konusu Ne? Oyuncu Kadrosu Kimlerden Oluşuyor?

Tekrardan merhaba değerli okuyucularımız, bu yazımızda; Yüzükler Efendisi 4 Ne Zaman? Konusu Ne? Oyuncu Kadrosu Kimlerden Oluşuyor? Başlıkları ile ilgili gelen olarak bilgi verdik, iyi okumalar.

 

Yüzüklerin Efendisi Hakkında

Yüzüklerin Efendisi, Oxford Üniversitesi profesörü ve İngiliz bir filolojist olan J.R.R Tolkien tarafından yazılan ve epik fantezi türünde yazılmış olan romandır. Tolkien daha önce 1937 yılında yazmış olduğu ve çocuklara yönelik yazılmış olan Hobbit romanının devamı olarak Yüzüklerin Efendisi kitabını yazmıştır. Fakat Hobbit romanını temel alarak yazılmış olmasına rağmen ilerleyen zamanlarda ondan çok daha büyük bir roman olmuştur. Kitabın yazılmış olduğu dönemin çoğu 2. Dünya Savaşı zamanında yazılmıştır. Tüm zamanların en çok satan 2. Romanı olmuş olup dünya üzerinde 150 milyon üstünde satış yapmıştır.

Romanın daha sonra film sektöründe olmasını sağlayan ve çok fazla emek harcayan filmin yapımcısı Peter Jackson 2001 – 2003 tarihleri arasında film serisinin ilk üçlemesinin yayınlanması için New Line Cinema ile anlaşmaya varmışlardır.

 

Yüzüklerin Efendisi Film Serisinin Konuları

1)Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)

İlk çekilen Yüzüklerin Efendisi filmi olan Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, genel olarak çok güçlü bir yüzükten kurtulmaktır. Yüzüğün gücü dünyanın kaderini degistirebilecek güçtedir. Başrol frodo, kendisine emanet olarak amcası tarafından verilmis olan yüzüğün sahip olduğu güçlerden habersizdir. Fakat büyük büyücü Gandalf tarafından aldığı bilgiler ile yüzukteki gücün farkına varan Frodo dehşete kapılır. O dönemde olan büyük savaşlardan kurtulmanın ve gücünü toplamaya çalışan düşmanları Sauron’u da engellemek için tek şart yüzüğü yok etmektir. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filminde yüzüğü yok etmek için geçilen büyük engeller ve maceralar anlatılıyor.

 

2)Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002)

İkinci olarak çekilen Yüzüklerin Efendisi filmi olan Yüzüklerin Efendisi: İki Kule, genel olarak ilk bölümdeki yüzük kardeslerinin başına gelen yüzük kardeşliğinin bozulmasından sonraki olayları anlatıyor. Yüzük kahramanları dünyanın her tarafına yayılacak ve birçok tehlikeli macera yaşayacaklar ve aynı zamanda birçok kavim ve medeniyet ile tanışacaklar.

Yüzük Savaşı ve Büyük karanlığın gelisine dek yaşanan olayların anlatıldığı Yüzüklerin Efendisi: İki Kule, şüphesiz yayınlanan üç bölüm arasında en çok heyecanin yaşandığı ve en çok beklenen bölümlerden birisi olarak bekleniyor.

 

3)Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

Üçüncü olarak çekilen Yüzüklerin Efendisi filmi olan Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü, genel olarak sona kalan ve Frodo’da bulunan geriye kalan tek yüzüğün yok edilmesi için verilen mücadeleyi konu edinmektedir. Yüzük kardeşlerinin büyük düşmanı olan Sauron’un orduları zamanla büyümektedir. Başrol Frodo ve en yakın arkadaşı ve can dostu olan Sam, korkunç şehir Modar’a, korku dolu bir yolculuk geçirerek varmaya çalışırlar. Tüm eski düşmanlıklarına rağmen hepsinin ortak düşmanı ve korkusu olan geriye kalan tek yüzüğün yok, edilmesi için insan, elf ve cüce orduları birlesmiştir. Peki geriye kalan tek yüzüğün yok edilmesi başarıyla gerçekleşecek mi? Yoksa yüzük kahramanları büyük bir yenilgiye mi uğrayacaklar? Tum cevaplar filmin 3. bölümünde saklı.

 

Yüzüklerin Efendisi 4. Bölüm Olacak Mı? Ne Zaman?

Medyada bu tür haberler dolaşıyor fakat Yüzüklerin Efendisi kitabının tamamı yayınlanan Yüzüklerin Efendisi film üçlemesiyle tamamen anlatıldı. Kitapta anlatılmayan olayların film olarak yeni bir bölüm haline getirilmesi düşüncesine yapımcılar pek sıcak bakmıyor.

Yüzüklerin efendisi 4. Bölüm ne zaman çıkacak? Veya ne zaman yayınlanacak? gibi soruların cevapları Fakat 4. Bölümün olmayacak olması yüzüklerin Efendisi benzeri yapımlar olmayacağını göstermiyor, ilerde her an Yüzüklerin Efendisi benzeri bir yapım ile karşılaşabilirsiniz.

 

Yüzüklerin Efendisi Oyuncu Kadrosu

 

Frodo Baggins – Elijah Wood

amwise Gamgee – Sean Astin

Peregrin Took (Pippin) – Billy Boyd

Meriadoc Brandybuck (Merry) – Dominic Monaghan

Gollum (Smeagol) – Andy Serkis

Gandalf – Ian Mckellen

Saruman – Christopher Lee

Legolas – Orlando Bloom

Aragorn – Viggo Mortensen

Gimli – John Rhys-Davies

Bilbo Baggins – Ian Holm

Galadriel – Cate Blanchett

Elrond – Hugo Weaving

Arwen – Liv Tyler

Boromir – Sean Bean

Faramir – David Wenham

King Theoden of Rohan – Bernard Hill

Eowyn of Rohan – Miranda Otto

Eomer – Karl Urban

Denethor – John Doble

Yüzüklerin efendisi nereden izlenir ?

Film babası ekibi olarak yüzüklerin efendisi 1 türkçe dublaj izle , izlemek isteyenlerin sitemizden izleyebilirler ver , ilk seriden başlamanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar