Bize daha fazla destek olmak için lütfen filmlere yorum yapmayı unutmayın.
69 Görüntülenme
İp Man 2 izle Türkçe Dublaj ve Altyazılı Full HD
7.5 IMDB Puanı

İp Man 2 izle Türkçe Dublaj ve Altyazılı Full HD

(Yip Man 2)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Golden Harvest Company
  • Film Süresi 1sa 48dk
Yönetmen
Senaryo Chan Tai-Li, Choi Hiu-Yan, Edmond Wong
Efsanevi Wing Chun ustası İp Man’in hayatını anlatan İp Man filmleri serisinin ikinci filmi İp Man 2 izle 2010 yılında vizyona girmiştir. Başrolde Donnie Yen’in yer aldığı filmin konusu ise İp Man ve ailesi, Japonya işgalinden sonra Hong Kong'a taşınmıştır ve Ip usta geçimini sağlamak için bir dövüş okulu açmaya karar verir, ancak kimse onu tanımadığı için öğrenci bulamaz. Wong Shun isimli genç okula gelerek İp'i meydan okur ancak İp usta çok zorlanmadan onu yener. Wong bir süre sonra arkadaşlarıyla tekrar gelir ve tekrar dövüşürler ancak yine kaybedeler ve sonrasında bu gençler diz çökerek İp Usta’nın öğrencileri olur.

Gençler okula daha fazla arkadaşlarını getirerek İp ustaya yardımcı olurken Wong ise duvarlara okulun afişlerini yapıştırırken başka bir okulun öğrencileri tarafından dayak yer ve kaçırılır. Daha sonra onu serbest bırakmak için İp ustadan fidye isterler. Ip ise onu almak için gider ancak aralarında çıkan kavga gittikçe büyür ve ortalık bir anda savaş alanına döner. Dışarıda köşeye sıkıştıkları sırada eski rakibi Jin Shanzhao ortaya çıkar ve onları kurtarır. Ancak bölgedeki tüm okulların bulunduğu bir derneği başkanı olan Hung Chun-nam gelir ve kavgayı ayırdıktan sonra okul açmak isteyen İp’ten bunun için kendisine her ay ödeme yapması gerektiğini söyler.

Sonrasında olay yerine gelen polisler tarafından İp, Wong ve Jin tuklandıktan sonra kefaletle serbest bırakılırlar. Ertesi gün İp, derneğe gider ilk iki rakibini yendikten sonra Hung ile berabere kalır ve ücretini ödemesi şartıyla okulunda eğitim vermeye devam etmesine izin verilir ancak İp bunu yine reddeder. Bunun üzerine rakip öğrenciler tarafından sürekli taciz edilen okuldan taşınmak zorunda kalırlar. Sonrasında Ip, Hung ile yüzleşir ve tekrar yarım kalan dövüşlerini yaparlar. Aralarında geçen diyalogtan sonra Ip evine geri döner ve ertesi gün bir parkta öğrencileri ile eğitimdeyken Hung gelir ve onu bir boks maçına davet eder. Bu boks organizasyonu ise diğer dövüş okullarının ve kültürlerini tanıtmaları için düzenlenmektedir. Ancak, etkinliğe gelen dünyaca ünlü boksör The Twister diğer öğrencilerle ve dövüş sanatları ile dalga geçerek Çinlileri aşağılar.

Bir süre sonra bu kadar hakarete dayanamayan Hung, Twister’a meydan okur ve ağır bir yenilginin ardından bu dövüş onun ölümüne neden olur. Bir gün sonra Wallace bu kavganın Hung'un hatası olduğunu söylediği bir basın toplantısı yaptığı sırada Twister kendini haklı göstermek için kim olursa olsun onunla dövüşebileceğini söyler ve bu meydan okumaya Ip usta karşılık vererek ona meydan okur. Twister ve Ip ustanın arasında geçen nefes kesen mücadelede olan olayları Full HD kalitede İp Man 2 izle türkçe dublaj ve altyazılı olarak sitemizden izleyebilirsiniz. Filmi izleyen herkese şimdiden iyi seyirler dileriz.
Serinin diğer filmleri 1