VidMo, Türkçe Dublaj, 1080p Fem, Türkçe Dublaj, 1080p
64 Görüntülenme
Joker 2019 Türkçe Dublaj Full izle
8.4 IMDB Puanı

Joker 2019 Türkçe Dublaj Full izle

  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros
  • Film Süresi 122 dk
Yönetmen
Senaryo Todd Phillips, Scott Silver
Joker 2019 izle, Joaquin Phoenix başrolüyle ve performansıyla şahlanan 2019 yapımı Joker filmi dram, suç ve gerilim kategorilerinde yer alan bir Todd Philips filmi.

Joker filmi oyuncuları olarak başroldeki Joaquin Phoenix’in yanı sıra Robert De Niro ve Zazie Beetz isimlerini görüyoruz. Joker 2019 filmi yayınlandığından bu yana IMDB en iyi ilk 50 film arasına girdi ve 2020 senesindeki ödüllerde 2 ayrı dalda Oscar ödülünü havada kaptı. Bu ödüllerden biri besteler içinken, diğer ödül de akıllara zarar oyunculuğuyla Joaquin’in en iyi performans kategorisinde aldığı ödüldü.

Joker filmi, DC Comics dünyasına ait filmlerden aşina olduğumuz Joker’ın karakter gelişimini dramatik yönüyle inceleme fırsatı bulduğumuz bir yapım. Gotham City’de geçen Joker filminde zihinsel bir sorunu bulunan ve bu sorunu nedeniyle olmadık yerlerde kahkahalar atan Arthur Fleck, toplumun gözardı etmek bir yana dursun aşağıladığı ve dalga geçtiği birisi. Hasta annesine bakmak zorunda kalan Arthur, bir yandan da palyaçoluk yaparak geçiniyor. Bir gün çocukların önünde sergilediği şov esnasında cebinden silah düşüren Arthur işinden de atılıyor. İşi esnasındaysa tuttuğu kartona kadar her şeyi parçalanıp dayak yediği için silah taşıyordu. Fakat komedyenliği sevse de ve kahkaha rahatsızlığının uyum sağladığı bir iş olsa da bu işte tutunamadı. Adım adım gelişen bu olaylar sonucu bir gün metroda kendisiyle dalga geçen 3 sosyetik iş adamını katlediyor ve bu cinayetler toplumda bir akımı başlatırken, Arthur’u da Joker kimliğine tam anlamıyla hazırlamış oluyor. Bir kişilik analinizin yanı sıra, aynı zamanda toplumsal bir yönü de olan filmde her zaman kötü karakter olarak izlemiş olduğumuz Joker’e bambaşka bir açıdan bakma fırsatı elde etmiş oluyoruz. Aslında Joker filmi, toplumun aykırı bir adam olarak nitelendirdiği psikolojik açıdan rahatsız bir insanın gitgide sınırları aşmaya ne kadar yaklaştığının da bir simgesi olarak da görülebilir.

Joker 2019 filmi şimdiye kadarki tüm film sıralamaları alt üst ederek pek çok kategoride izlenmesi gereken filmler listelerine girdi. Sizin de mutlaka izlenmesi gereken filmler listeniz varsa, Joker filmini o listeye eklemenizi öneririz. Joker 2019 Türkçe Dublaj HD izleyicileri için harika bir seyir olmasını dileriz.