Bize daha fazla destek olmak için lütfen filmlere yorum yapmayı unutmayın.
PRemium Fragman
109 Görüntülenme
Oksijen izle Türkçe Dublaj (Oxygène) 2021 Full HD
6.5 IMDB Puanı

Oksijen izle Türkçe Dublaj (Oxygène) 2021 Full HD

  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Netflix, Getaway Films
  • Film Süresi 1sa 40dk
Kendini bir kapsül içinde hafızası kayıt şekilde bulan birini anlatan Oksijen türkçe dublaj izle filmi 2021 senesinde vizyona girmiştir. Kriyojenik olarak bilinen tıbbı bir camın içerisinde uyanan Elizabeth 'Liz' Hansen konuyla ilgili hiçbirşey hatırlamamaktadır. Böyle bir fanusun içinde neden olduğu ve neresi olduğu hakkında sıfır bilgiye sahiptir. Hansen’nin asıl başına dert açacak olan şey ise içeride oksijenin hızla tükendiği ve zamanın kısıtlı olmasıdır. Oxygène adıyla 2021 yılında gösterim yapan Oksijen filmi Alexandre Aja ve Franck Khalfoun tarafından yönetmenliği yapılmıştır.

Oksijen izle, MILO adını taşıyan bir yapay zeka robotu kendisine burada yardımcı olmaktadır. Yapay zeka kriyojenik camını açamaz çünkü bunun için yönetici koduna ihtiyacı bulunmaktadır. MILO sayesinde bu kapsülün dışında bulunan servislerle iletişime geçip seri numarası gibi bilgileri iletmektedir. Üreticiyle kurduğu temas sonrasında içinde olduğu kriyojenik ünitenin aslında üç sene evvel imha edildiğini söylerler. Hafızasını kaybettiği için yapay zeka aracılığıyla kendisi hakkında bilgiler toplamaya başlayan genç kadın isminin Elizabeth Hansen olduğunu öğrenir. Sosyal medya hesabından evli olduğunu görüp eşinin adını ve numarasına ulaşır. Léo Ferguson yani eşi olan adamı aradığında telefonunu başka bir kadın açıp eşinin kendisi olduğunu söylemiştir. Oksijen filminde kafası karışan Hansen telefonu kapatmıştır. İçeride bulunan oksijen miktarı azaldıkça halüsinasyonlar görmeye başlayan kızın bir süre sonra polisler aramıştır. Arkasından bir takım işlerin çevrildiğini düşünen Elizabeth bu aramayı sonlandırır. Oksijen artık neredeyse tükenmek üzereyken aslında bir uzay gemisinde olduğunu anlayan kadın kendisinin yaşlı bir versiyonunu gördüğünde şoka uğrayacaktır. Aslıda Elizabeth Hansen kişiliği ve Léo'nun anıları kendisine entegre edilmiş bir klondan ibaret olduğunu öğrenecektir. Yaşama ihtimali çok düşük olduğundan MILO onun için ötenazi protokülünü devreye alsa bile bir şekilde bunu durdurmayı başaracaktır. İşlemleri geri döndürerek hiper uykuya geri dönmeyi başaracaktır.

Oksijen filminin senaryosunu Christie LeBlanc’in yazdığını görüyoruz. Fantastik bilim kurgu türünde olan Oxygène’nin müzikleri Robin Coudert tarafından yapılmıştır. Başrol olan Elizabeth rolünde Mélanie Laurent karışımıza çıkıyor. Oksijen’nin diğer oyuncuları arasında Mathieu Amalric, Malik Zidi ve Laura Boujenah yer alıyor. Oksijen full hd izleyebileceğiniz türkçe dublaj ile altyazılı seçenekli 1080p seyredebilirsiniz. Oksijen Türkçe Dublaj full izleyeceklere güzel bir dram ve bilim kurgu seyri dileriz.