Premium TR DUB Moly Altyazi Fragman
18 Görüntülenme
Pi’nin Yaşamı izle (Life of Pi) Full HD Türkçe Dublaj izle
7.9 IMDB Puanı

Pi’nin Yaşamı izle (Life of Pi) Full HD Türkçe Dublaj izle

Yönetmen
Senaryo Yann Martel, David Magee
Pi’nin Yaşamı filmi zamanın en fazla satış yapmış olan romanından sinemaya uyarlanan harika bir filmi anlatmaktadır. Yann Martel’in kaleme aldığı Life of Pi adıyla çıkan bu kitap ülkemizde Pi’nin Yaşamı adıyla 2012 senesinde vizyona girmiştir. Pi Patel henüz daha çocuk yaşlarında hayvan bakıcısı olan babasının Hindistan üzerinde Pasifik denizine olan muhteşem yolculuğunu konu almaktadır. Babasıyla pasifik denizinde başlayan yolculukları sırasında bulundukları geminin kaza yapması ile beraber kendisini bir sandalın içerisinde bulan Pi’nin mücadelesi başlamaktadır.

Pi’nin Yaşamı izle, sirkten aldığı hayvanlarla dolu olan geminin kaza yapması ile kendine gelen Pi sandalın etrafında zebra, orangutan, bengal kaplanı gibi hayvanlarla küçük bir alanda sıkışıp kalmıştır. Etrafında yardım isteyebileceği birisi olmayıp kara parçası dahi görünmemektedir. Sandalda ona en büyük tehlikeyi oluşturabilecek bengal kaplanı ile hayatta kalmak için büyük bir mücadeleye girmeye başlamıştır. Hem hayvanlara zarar vermek istemez hem de onlarları evcilleştirip güvenli bir şekilde hayatta kalmayı istemektedir. Bu dört hayvanın arasında ufak yaşına rağmen zekasını kullanan Pi Patel en sonunda Kaplan Richard Parke ile tek başına kalmıştır. 300 kilo civarında olan bu bengal kaplanına yem olmamak için ona iyi bir şekilde yaklaşması gerektiğinin farkındadır. Zaten saatlerdir aç olan bu koca kaplanın onu yememesi için yaklaşımını değiştirmesi gerektiğini fark eder. İnanılmaz ve masalsı bir yolculukta pasifik okyanusunun uçsuz bucaksız denizinde yaşam mücadelesi devam etmektedir.

Life Of Pi filmin yönetmen koltuğunda Ang Lee yer almaktadır. 2012 senesinde 4 Oscar ödülü almayı başarmış olan Pi’nin Yaşamı filmi 116 dalda adaylık gösterip muhteşem bir performans sergiledi. Senaryosunu Yann Martel ve David Magee’nin yazdığı yapımda başrolde Pi Patel olarak Ayush Tandon, Suraj Sharma ve Irrfan Khan yer alıyor. ABD ve Tayvan ortak yapımı olan filmin müziklerini Mychael Danna yapmıştır. 120 milyon dolarlık bütçesiyle çıktığı dönem 600 milyon dolar hasılat yaparak başarısını tescil etmeyi başardı. Pi’nin Yaşamı filmi çekimleri Tayvan'ın Kenting adını taşıyan şehrinde yapılmıştır. IMDb en iyi 250 film listesinde hala 176 sırada olan yerini korumayı başarmıştır. Hepsi Pi’nin farklı yaşlarını oynayan oyunculardan en yaşlı Patel’i canlandırmak Adil Hussain’nin görevi olmuştur. Pi’nin Yaşamı türkçe dublaj full hd şeklinde film babasından 1080p kalitede kesinti yaşamadan seyredebilirsiniz. Pi'nin Yaşamı türkçe dublaj izleyecek tüm macera ve fantastik film sevenlere keyifli seyirler dileriz.