Bize daha fazla destek olmak için lütfen filmlere yorum yapmayı unutmayın.
109 Görüntülenme
Transformers 5 Son Şövalye Türkçe Dublaj izle
5.2 IMDB Puanı

Transformers 5 Son Şövalye Türkçe Dublaj izle

(Transformers: The Last Knight)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Paramount Pictures
  • Film Süresi 2sa 34dk
Başrolünde Mark Wahlberg’in oynadığı Transformers filmleri serisinin beşinci filmi Transformers 5 Son Şövalye izle (Transformers The Last Knight) filmi 2017 yılında vizyona girmiştir. Bilim kurgu filmleri severlerin en sevdiği serilerden biri olan bu filmin yönetmen koltuğunda ise diğer filmlerinde yönetmenliğini yapmış olan Michael Bay oturmaktadır. Transformers 5 full izle filminde bir önceki filmde olan olayların üzerinden birkaç yıl geçmesine gelmeden önce yüzyıllar önce dünyaya gelen bir Transformers’ın hikayesinin anlatımıyla başlıyor. Transformers 5 Son Şövalye türkçe dublaj izle filminde Britanya kralı Kral Arthur ve beraberindeki ordusu Saksonlara karşı verdikleri savaşı kaybetmek üzeredirler. Diğer tarafta ise Merlin isimli büyücü Arthur’a savaşı kazanacaklarına dair verdiği sözü tutmak için daha önce karşılaştığı ve sürekli ziyaret ettiği Transformers olan Iacon Şövalyelerinden yardım ister. Iacon, Merline uzay teknolojisine ait bir asa verir ve bu asa Transformers ejderhaya dönüşür ve savaşı Britanya lehine değiştirir.

Optimus Prime ise bir önceki filmde gerçekleşen olaylardan sonra yaratıcılarını bulup yok etmek için Cybertron'a gelir ve Quintessa ile karşılaşır. Quintessa ise Cybertron'un yok oluşu için Optimus'u suçlar ve beynini yıkadıktan sonra adını Nemesis Prime olarak değiştirir. Sonrasında ise Merlin'in sakladığı Dünya'nın enerjisini çekip Cybertron'u geri getirebilecek güçte olan asayı bulması için Dünya'ya gönderir. Dünya’da ise olaylar Transformerların aleyhine işlemektedir. TRF adındaki bir birim onları avlarken Cade Yeager ise kaçak hayatı yaşamaktadır. Cade buluğu autobotlarla birlikte bir araba hurdalığında saklanırken Izabella isimli hurda toplayan bir kızın ve ölmekte olan bir Autobot'ta yardım ederler. Ölen autobot ise Cade’e bir tılsım verir ve onun seçilmiş kişi olduğunu söyler. Bu sırada Cade, TRF askerli ile karşılaşır ve köşeye sıkıştığında Bumblebee ve Hound tarafından kurtarılır. Megatron ise tılsımın peşindedir ve bu üç grup arasında bir kovalamaca başlar.

Megatron liderliğindeki Decepticon'lar ve TRF askerleri Bumblebee'ye daha önceden yerleştirilen bir gps ile yerlerini tespit eder ve ıssız bir kasabada çatışmaya girerler. Burada köşeye sıkıştıkları sırada Cogman isimli insan boyutunda olan eski bir Transformer ortaya çıkar ve Cade'i sahibi Sir Edmund Burton ile tanışması için İngiltere’ye götürür. Aynı zamanda Burton, Oxford Üniversitesi profesörü Viviane Wembly'yi de malikanesine getirtir. Cade, Viviane ve Bumblebee ile bir araya getiren Burton, Bumblebee’yi daha önceden tanıdığı bir anısından bahseder ve Transformers'ın yüzyıllardır insanlara savaşlarda yardım ettiğini ve kendisinin yaşayan son üyesi olduğu Witwiccans Tarikatı’nın gizlendiğini açıklar. Tılsım ise mezarı denizin altında yer alan Cybertron uzay aracındaki Merlin'in kabrini sadece Merlin'in soyundan gelen Viviane’ın açabileceğini ve asaya ulaşabileceğini söyler. Transformers 5 Son Şövalye filminin devamında gerçekleşen nefes kesen aksiyon dolu mücadeleyi Film Babası üzerinden Full HD kalitede, dublaj ve altyazılı dil seçenekleri ile donmadan keyifle izleyebilirsiniz.